MindBall

Autor: František Velčický | 1.7.2011 o 22:06 | Karma článku: 3,47 | Prečítané:  1016x

Už ste sa s niekým pretláčali v myšlienkách? Isto áno. Že kedy naposledy?? Nestáli ste v dopravnej zápche a nesnažili ste sa pohnúť so všetkými autami? Alebo myšlienkami utíšiť susedovu hi-fi vežu, ktorá robí neskutočný hurhaj? Chceli by ste to zmeniť? Tak to máte smolu.. Zatiaľ sa švédom podarilo vymyslieť len hru,v ktorej pretlačíte myšlienkami (skôr nemyšlienkami) loptičku do súperovej zóny a vyhráte. Celkom sranda, nie?

 Dana Kolářová

...a loptička sa pohne

Na začiatku si treba nasadiť špeciálnu čelenku, v ktorej sú zabudované EEG zvody, pričom zaznamenávajú elektrickú aktivitu mozgu. Túto mozgovú aktivitu môžu hráči vidieť na monitoroch. Pokiaľ sa nesústredia, vidia samé haki-baki (zrejme beta vlny), ktoré sú typické pre dennú aktivitu mozgu. Ak sa však začnú sústrediť (alebo skôr nemyslieť na nič a relaxovať), dôjde k výraznej zmene charakteru  týchto vĺn. Začnú sa objavovať tzv. alfa vlny (typické pre začiatočné fázy spánku a sústredenie). Práve toto sa snažia hráči súperi dosiahnuť, pretože iba vtedy sa začne loptička pohybovať smerom k súperovi. Počítač vyhodnocuje tieto vlny a pohne s loptičkou /sama by sa asi len ťažko pohla:)/ Ak dosiahne súperovej bránky, vyhrali ste.

...a bude to trvať hodinu

Hodinu zase ani nie, iba vtedy, ak sú súperi riadne lajbaví alebo riadne sústredení. Väčšinou to trvá veľmi krátko /rádovo do niekoľkých minút - niekedy aj sekundy sú veľa:)/

...a bude ma to stáť majland

A bude vás to stáť majland. Terazky to vychádza okolo 30-40 eur na hodinu. Niekde viac, niekde menej. Na nejakej konferencii aj zadarmo.

...a čo?

A nič. Podľa mňa to stojí za vyskúšanie.

link no.1, link no.2, a nakoniec link no.3 a snáď pôjde aj FB link - Nemyslíš-nepohneš

fotka na perexe new scientist

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?