MindBall

Autor: František Velčický | 1.7.2011 o 22:06 | Karma článku: 3,47 | Prečítané:  1020x

Už ste sa s niekým pretláčali v myšlienkách? Isto áno. Že kedy naposledy?? Nestáli ste v dopravnej zápche a nesnažili ste sa pohnúť so všetkými autami? Alebo myšlienkami utíšiť susedovu hi-fi vežu, ktorá robí neskutočný hurhaj? Chceli by ste to zmeniť? Tak to máte smolu.. Zatiaľ sa švédom podarilo vymyslieť len hru,v ktorej pretlačíte myšlienkami (skôr nemyšlienkami) loptičku do súperovej zóny a vyhráte. Celkom sranda, nie?

 Dana Kolářová

...a loptička sa pohne

Na začiatku si treba nasadiť špeciálnu čelenku, v ktorej sú zabudované EEG zvody, pričom zaznamenávajú elektrickú aktivitu mozgu. Túto mozgovú aktivitu môžu hráči vidieť na monitoroch. Pokiaľ sa nesústredia, vidia samé haki-baki (zrejme beta vlny), ktoré sú typické pre dennú aktivitu mozgu. Ak sa však začnú sústrediť (alebo skôr nemyslieť na nič a relaxovať), dôjde k výraznej zmene charakteru  týchto vĺn. Začnú sa objavovať tzv. alfa vlny (typické pre začiatočné fázy spánku a sústredenie). Práve toto sa snažia hráči súperi dosiahnuť, pretože iba vtedy sa začne loptička pohybovať smerom k súperovi. Počítač vyhodnocuje tieto vlny a pohne s loptičkou /sama by sa asi len ťažko pohla:)/ Ak dosiahne súperovej bránky, vyhrali ste.

...a bude to trvať hodinu

Hodinu zase ani nie, iba vtedy, ak sú súperi riadne lajbaví alebo riadne sústredení. Väčšinou to trvá veľmi krátko /rádovo do niekoľkých minút - niekedy aj sekundy sú veľa:)/

...a bude ma to stáť majland

A bude vás to stáť majland. Terazky to vychádza okolo 30-40 eur na hodinu. Niekde viac, niekde menej. Na nejakej konferencii aj zadarmo.

...a čo?

A nič. Podľa mňa to stojí za vyskúšanie.

link no.1, link no.2, a nakoniec link no.3 a snáď pôjde aj FB link - Nemyslíš-nepohneš

fotka na perexe new scientist

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?